Audio Show 2012 - ASC Pentoda

ASC Pentoda
Przejdź do treści

Audio Show 2012

Audio Show 2012

   Wracamy do korzeni uznając systemy audio z przełomu lat 60 i 70 za wzorcowe. Dążyliśmy do uzyskania tamtego brzmienia  we współczesnej technologii. Nasze propozycje to efekt wieloletnich prac badawczych i przygotowań w wyniku których powstał prezentowany wzmacniacz wykonany w technologii V-tube V-mos.

   Naszym zdaniem udało się odtworzyć brzmienie wzmacniaczy lampowych z tamtych lat, jednocześnie znacznie rozszerzając pasmo przenoszenia oraz moc (do około 300kHz oraz 125W sinus na kanał przy impedancji 8Ohm). Właśnie na tym wzmacniaczu zaprezentujemy naszą ulubioną muzykę. Będzie można usłyszeć między innymi jazz akordeonowy. Wzmacniacz został zaprojektowany do zasilania kolumn typu compact i bass-reflex. Nie wymaga on żadnych dodatkowych kompensatorów zasilania i spełnia wysokie wymagania użytkowe przy zaangażowaniu umiarkowanego budżetu.

   Oczywiście współpracuje z dowolnym przedwzmacniaczem, jednak ze szczególnym wskazaniem na lampowe układy triodowe.
A www.6moons.com widział to tak:

ASC Pentoda belongs to Roman Dyrzbánski. His goal is to revive the sound  and  musical atmosphere of the 60s and 70s. He used simple Pioneer and  Panasonic  sources for his hybrid amplifiers. We liked the prototype of  an upcoming model  in combination with a somewhat strange-looking  ‘laboratory’ model loudspeaker  best. With CD for source the atmosphere  was not strictly 60s/70s but the  boy-in-a-room-with-a-hobby vibe was  intact.ASC Pentoda jest małą grupą przyjaciół i tak naprawdę jest to nasze hobby, któremu od lat poświęcamy każdą wolną chwilę. Czy będzie to także nasz sposób na życie czas pokaże, jak na razie takich planów nie ma. W każdym razie realizujemy nasze własne koncepcje poparte wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu sprzętu Hi-End. Tu chcielibyśmy wspomnieć ś.p. inż. Andrzeja Paluta naszego mentora bez którego nawet by nam to do głowy nie przyszło .
Wróć do spisu treści