Audio Show 2014 - ASC Pentoda

ASC Pentoda
Przejdź do treści

Audio Show 2014

Audio Show 2014

   Po zeszłorocznej nieobecności ponownie pojawiamy się na AS. Czas ten spędziliśmy bardzo pracowicie dopieszczając nasze konstrukcje, a także wdrażając w życie kolejne nowe pomysły. I tutaj nasze wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas serwisowania sprzętu TOP-HiFi okazało się być niezastąpione. Oczywiście nadal jesteśmy wierni wzmacniaczom hybrydowym, a ostatni rok tylko nas w tym temacie umocnił. Mieliśmy kilka całkiem ciekawych innych pomysłów i o dziwo każdy z nich jakoś tak sam ewaluował do hybrydowej końcówki. Widocznie ta technologia jest nam pisana. Na szczęście nie wszystko trafiło na półki. Efekt tych pomysłów będzie można zobaczyć w naszym pokoiku.

   Goście AS2012 pewnie jeszcze pamiętają nasze kolumny referencyjne. Grać to grały świetnie, ale wyglądały jak wyglądały, dlatego wspomagaliśmy się wówczas również głośnikami Sunddeco. Jako jedno z podstawowych zadań postawiliśmy sobie zbudowanie własnych docelowych kolumn referencyjnych. Położyliśmy nacisk na dobrą odpowiedź impulsową zespołu wielogłośnikowego szczególnie dla dolnego pasma częstotliwości. Założyliśmy jednocześnie, że zespół ten zasilany będzie z pojedynczej końcówki mocy. Trochę to trwało, ale oprócz wyglądu uzyskaliśmy dźwięk który w pełni nas zadowolił. Zaprezentujemy kompletne rozwiązania z tych dwóch linii i właśnie ich będzie można posłuchać w naszym pokoiku. Każda płyta z którą Państwo do nas przyjdziecie będzie mile widziana, a i naszych ulubionych płyt będzie do posłuchania niemało.

  A tak naprawdę wszystko sprowadza się do słuchania muzyki którą lubimy, a cytując jednego z naszych przyjaciół za jego zgodą oczywiście „dobra muzyka to głośna muzyka, rzekł bęben do słowika”
A www.6moons.com widział to tak:

I didn't get close enough to see whether the top of this speaker is  simply a rack for some spare drivers one might have around; or part of  the active driver artillery.ASC Pentoda jest małą grupą przyjaciół i tak naprawdę jest to nasze hobby, któremu od lat poświęcamy każdą wolną chwilę. Czy będzie to także nasz sposób na życie czas pokaże, jak na razie takich planów nie ma. W każdym razie realizujemy nasze własne koncepcje poparte wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu sprzętu Hi-End. Tu chcielibyśmy wspomnieć ś.p. inż. Andrzeja Paluta naszego mentora bez którego nawet by nam to do głowy nie przyszło .
Wróć do spisu treści