Grodzisk 2021 - ASC Pentoda

ASC Pentoda
Przejdź do treści

Grodzisk 2021

Tym zestawem mieliśmy zagrać na Audio Show 2021.

Jak widać koncepcja została ta sama, czyli zestaw trzyelementowy ze względów praktycznych. Całość waży 68kg i podniesienie tego jako jednego modułu jest dla mnie po prostu nie możliwe, nie mówiąc już nic o zniesieniu ze schodów. Podział był konieczny i okazał się również bardzo praktyczny przy kolejnych przeróbkach. A przeróbki były duże. Zmieniłem całkowicie koncepcję zasilania zestawu no i oczywiście część głośników.Obecnie kolumny mogą pracować w wkładzie single-wire, dual-wire i dual-amp. Największe nadzieje pokładałem oczywiście w układzie dual-amp, ale różnica w odbiorze dźwięku pomiędzy single-wire a dual-amp okazała się moim zdaniem zbyt mała by  przejść na tą wersję na stałe.

Podejrzewam że po prostu wzmacniacz kolegi Romana z Malborka jest tak wydajny w całym widmie częstotliwości że obciążenie go fragmentem pasma czy całością jest mu dość obojętne.

Ponadto wystąpiła konieczność naprawdę bardzo precyzyjnego ustawienia wzmocnienia w zakresie HF  na drugim wzmacniaczu, żeby to zagrało przynajmniej jak single-wire. W moim wypadku to skórka za wyprawkę gramy w układzie singl-wire, ale potencjał oczywiście jest.

Wszystkich chętnych do posłuchania na żywo tego co ich ominęło  w naszym pokoiku na AS2021 zapraszam do siebie,
czyli do Grodziska Mazowieckiego, oczywiście po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (608474744).
Kawe i cherbatę zapewniam, ciasteczko trzeba przynieść ze sobą.


ASC Pentoda jest małą grupą przyjaciół i tak naprawdę jest to nasze hobby, któremu od lat poświęcamy każdą wolną chwilę. Czy będzie to także nasz sposób na życie czas pokaże, jak na razie takich planów nie ma. W każdym razie realizujemy nasze własne koncepcje poparte wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu sprzętu Hi-End. Tu chcielibyśmy wspomnieć ś.p. inż. Andrzeja Paluta naszego mentora bez którego nawet by nam to do głowy nie przyszło .
Wróć do spisu treści